Lapse toitumine 04.03.21 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Tere
Mure 3 a poisslapsega, hakkas augustist alates hoius käima, seal midagi ei söö, peale leiva, vahel joob ka vett. Pissile teistega koos ei lähe, kodus alles. On suur mure toitumisega, kodus sööb, aga mitte ka kõiki asju ja mitte ka igakord. Tahab ainult sepikut vms. Teiste ees ja võõraste juures ei taha üldse süüa. Milles võib probleem olla kuhu pöörduda, kardan, kas võib midagi tervist kahjustavat see põhjustada, pissil mitte käimine, söömine jne ?

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Esmaselt tuleks rääkida perearstiga, kes saab vaadata üle, kas laps on oma kasvult-kaalult eale vastav ning hinnata analüüsidega, et vajalikud tervisenäitajad oleks korras. Kirja põhjal ei saa otsustada, milles põhjus. Siin võib olla tegu lapse eripäraga, psühholoogiliste probleemidega kui ka mõne spetsiifilise terviseprobleemiga.
Heade soovidega,
dr. Ehala