keha, kehakaal 05.11.08 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Tere,
Olen 20a, neiu ja viimase kahe aastaga olen endaga täitsa jännis, enam ei suuda, nimelt olen kuskil 10kg juurde võtnud kõik see annab tunda puusa, reite ja vööümbermõõdus samuti lihtsalt enesetundele, inimeste pidev manitsus, aa sa oled nii paksuks läinud, ma tean , et olen kosunud ja näen välja nagu rase ja kuus küsitakse 15korda vähemalt ja nii omad kui ka võõrad, et oi kas ootad titat, ei ole rahul endaga riietes ja riieteta, midagi ei lähegi selga või jäävad näotult, söön nagu olen koguaeg , eluaeg söönud,mingit magusat ma ka näost alla ei kugista, pigem on söögiisu vähenenud, teen trenni, käin jõusaalis vahepeal käisin aeroobikas, pilateses, kuid õudne, raske on endal olla ja kaoks lihtsalt maa alla ei suuda enam selline olla, ma ei taha endast jätta kui viriseva pubeka muljet kuid minu mõistus ja enesehinnang on null, teised nagu ei mõistaks mind aga pilkavad küll, kas tegu võib olla tervisehäiretega, sõltuda millesti selline tõus, see ju tõuseb pidevalt, ega ta püsima jää juu, ma ei oskagi nagu end väljendada, keeruline!!!
Tänud!!! Ma ei tea mis teha, ei jaksa, ei suuda!!! Peegel ja riiete poed on mu vaenlased!!
Palun suunake, aidake mind!!
Ette tänades,
abi ootav hädaline

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Tulge vastuvõtule. Teeme analüüsid ja vaatame teie toitumise-liikumise koos üle (reg: 533 18 008).
Heade soovidega, dr.Ehala