kaalu probleemid 23.05.07 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Tervist,

Olen 25, 195cm pikk, ja kaalun kõigest 72kg
Sooviksin kaalus juurde võtta, kuid see ei õnnestu kuidagi. Mul läheb kõht tühjaks , peale korraliku söögikorda, keskmiselt 3-4 tunni möödudes. Ja mul pole võimalust igakord tormata sööma, või midagi näksima, kas pole aega (kuna siiski vaja ikka tööd ka teha). Vahepeal mingi perioodi proovisin süüa 5-6 korda päevas, kuid mingeid erilisi tulemusi see ei andnud, ning pidevalt päevläbi söömine tüütab kah ära. Mind huvitab, kas on tegemist lihtsalt sellega, et mul on kiire ainevahetus, ning kas selle probleemi annab kuidagi lahendada? Kas on mingeid abivahendeid?

Tervitades,
T.

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Oluline on, millisena on teie kaal püsinud läbi elu ehk, kas kaalulangus on tekkinud viimasel ajal või on väiksem kehakaal teile omane. Viimasel juhul, kui soovite juurde võtta, on vajalik tähelepanu pöörata nii tasakaalustatud menüüle, aga ka piisavatele söögikordade arvule. Kindlasti ei tohi söögikordasid vahele jätta. Menüüs peaksid kindla koha leidma valgud, mis on meie keha põhilisteks ülesse-ehitajateks. Seda nii taimsete kui loomsete valkude näol. Alahinnata ei tohiks ka treeningu tähtsust. Kuna lihased on nii keha vormi kui ka kaalulujundajad, aitaks läbimõeldud treeningprogramm kindlasti kaasa kehakaalu suurendamisele.
Alati võite soovituste saamiseks tulla vastuvõtule (tel: 533 18 008).
Heade soovidega, dr.Ehala