Kiire kaalu kasv 10.12.06 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Tere. Probleem järgmine, et kaks aastat tagasi lõpetasin antidepressantide võtmise aga peale seda on kehakaalu juurde tulnud u 20 kg. Mis võib olla selle põhjus? Olen 23 aastane noormees, 180cm pikk ja kaalun 104kg. See on juba selgelt liiga palju. Sooviks kaalus alla võtta u 20 kg. aga ei tea, kuidas selle asjaga algust teha. Füüsiliselt on kõik ok, vererõhk korras ja südamega kah probleeme pole. Olen suitsetaja juba u. 6 aastat.

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Ütlete oma kirja lõpus, et sooviks kaalus alla võtta u 20 kg. aga ei tea, kuidas selle asjaga algust teha. Oma sooviga olete probleemi endale selgeks teinud ning sellega on hea algus tehtud. Nüüd oleks vaja teada, mis on juhtunud nende kahe aasta jooksul: kas muutunud on teie liikumis- ning söömisharjumused või on põhjus milleski muus. Teatud tüüpi antidepressandid võivad samuti kaalutõusule positiivselt mõjuda. Analüüsides teie tavasid ning võimalikke kõrvalfaktoreid saaks leida teile sobivama kaalulangetamise viisi. Tulge vastuvõtule (tel: 731 80 08, 533 180 08).
Heade soovidega, Kristel Ehala-Aleksejev