Kaalu juurde kasv, toidu kogused väiksemad. 24.03.22 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Viimaste kuude jooksul on hakanud keha kaal suurenema,vaatamata sellele, et söön järjest vähem. Söön kindlatel kellaaegadel. Ei suuda ära süüa lõunapotsioni erinevates kohvikutes, söögikohtades. Lõunat kodus ei tee. Hommiku ja õhtusöök kodus tagasihoidlik. Peale kella 18.30 kunagi midagi ei söö. Kommi ei söö. Kohvi hommiku söögiga ja peale lõunat. Suhkrut ei ole aastaid kohvile lisanud. Ilmselt mingi kõhurasvade kasv. Paljud riided ei lähe enam selga.Mida teha?

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Teadmata praegust kaalu, liikumisaktiivsust ja üldisi eluviisi puudutavaid faktoreid, on raske konkreetseid soovitusi anda. Kaaluga seonduvad toiduvalikute kõrval liikumisaktiivsus, uni, vaimne tervis kui ka teinekord olemas olevad haigused ja kasutatavad ravimid. Sageli on tegu mitme põhjuse koostoimega.
Esmaselt soovitan oma menüüd siiski analüüsida. Selleks võib kasutada nutridata.ee keskkonda. Toidupäeviku analüüs näitab, kas toiduvalikud vastavad vajadustele. Kaasuvalt tasub mõelda läbi kui palju on päevas liikumist, milline on uni ja kuidas on lood vaimse tervisega. Nõu võib küsida ka oma pereõelt või-arstilt.
Parimatega,
dr. Ehala