Tervisesport võib suurendada meeste seksuaalset võimekust

Tervisesport võib suurendada meeste seksuaalset võimekust

Sportlikud mehed saavutasid seksuaalfunktsiooni küsimustikus oluliselt paremaid tulemusi kui istuva eluviisiga mehed.

Teisisõnu: mõõdukalt aktiivsetel meestel – nendel, kes kõnnivad neli korda nädalas reipas tempos 30 minutit või tegelevad samas mahus muu liikumisharrastusega – oli 2/3 väiksem tõenäosus puutuda kokku seksuaalsete häiretega kui nende istuva eluviisiga sookaaslastel, märkis Erin McNamara (MD) Duke’i ülikooli meditsiinikeskusest.

„Kui mehed ei spordi oma südame ja veresoonkonna tervise nimel, siis vahest on nad valmis seda tegema oma seksuaaltervise huvides,“ selgitas McNamara portaalile WebMD.

Kuigi mitmed uuringud on näidanud, et sportimine aitab ülekaaluliste meeste seksuaalseid funktsioone parandada, on vaid üksikutes uuringutes analüüsitud sportimise ja seksi seoseid tervetel meestel.

Uuring hõlmas 178 tervet meest (keskmine vanus 62 eluaastat). Osalejad pidid täitma seksuaalfunktsioone puudutava küsimustiku, mis hõlmas kuut valdkonda: erektsioonivõime, orgasmivõime, erektsiooni kvaliteet, erektsiooni sagedus, üldine seksuaalfunktsioon ja seksuaalprobleemid.

Samuti pidid mehed täitma spordiküsimustiku, milles küsiti, mitu korda nädalas teevad nad tavaliselt kerget trenni (näiteks jooga), mõõduka koormusega trenni (näiteks käimine reipas tempos) ja kõva trenni (näiteks jooks). Ära tuli märkida ka treeningkorra keskmine kestus.

Vastuste põhjal oli 53% meestest istuva eluviisiga, 14% tegeles spordiga aktiivselt, 9% mõõdukalt ja 24% väga aktiivselt.

Meeste keskmine seksuaalfunktsiooni näitaja oli 53 punkti. Istuva eluviisiga meestel oli see näitaja vaid 43 punkti.

Mõõdukalt aktiivsed mehed said 72 punkti ja väga aktiivsed mehed 70 punkti.

Pärast muude seksuaalfunktsiooni mõjutada võivate tegurite – vanuse, rassi, kehamassi indeksi, südamehaiguste, suhkurtõve ja depressiooni – arvesse võtmist leidsid uurijad, et aktiivsematel meestel oli seksuaalfunktsiooni näitaja märksa kõrgem.

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

Lisa kommentaar

Saada