Kasvajate külmutamine on eesnäärme- ja rinnavähi ravis paljutõotav meetod

Kasvajate külmutamine on eesnäärme- ja rinnavähi ravis paljutõotav meetod

Uurijatel on õnnestunud väiksel arvul patsientidel külmutada rinna- ja eesnäärmevähi kude. Sellega on avatud lootusrikas uks vähiravi meetodite uuele põlvkonnale.

Uurijate rühmad suutsid kahes eraldi uuringus saavutada edu krüoteraapia kasutamisel halvaloomuliste kasvajate külmutamiseks ja hävitamiseks. Eesnäärmevähki põdevate patsientide puhul kasutati krüoteraapiat pärast operatsiooni, samas kui vähiraviuuringus osalenud naised ei olnud operatsioonil käinud, vahendab HealthDay News.

Eesnäärmeuuringus osales neli patsienti, kelle puhul oli vähk pärast eesnäärme eemaldamist tagasi tulnud. Kõik patsiendid olid lisaks operatsioonile saanud ka kiiritusravi.

„Kasutasime magnetresonantsomograafiat, et viia 1–3 sondi (mis on põhimõtteliselt väiksed nõelad) kasvajasse ja seejärel tegime ablatsiooni,” selgitas uuringu põhiautor ja Minneapolise osariigis Rochesteris asuva Mayo kliiniku interventsionaalse radioloogia spetsialist dr David A. Woodrum. „Kiiritusriski ei ole, seega saame iga 6–10 sekundi järel teha piirkonnast pildid ja saada selle põhjal teavet selle kohta, kas koed kuumenevad laseri toimel või need külmuvad krüoablatsiooni tulemusel."

Pilditehnika võimaldab olla veelgi täpsem, et läheduses olevad organid, näiteks põis ja kusiti, väiksema tõenäosusega viga ei saaks.

Rinnavähiuuringus osales 13 operatsioonist keeldunud naist, kes otsustasid kasvaja eemaldamiseks kasutada hoopis krüoteraapiat.

Uuringu autorid Detroidis asuvast Karmanose vähiinstituudist ja Wayne’i ülikoolist selgitasid, et pärast krüoteraapia tegemist võetud biopsiad olid negatiivsed ning et naised ei vajanud ravijärgset operatsiooni. Teisisõnu – nad ei pidanud oma rinnast loobuma.

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

Lisa kommentaar

Saada