Patsientide esindusühing: kodune hooldus on korraldamata

Patsientide esindusühing: kodune hooldus on korraldamata

Patsientide esindusühingu sõnul on üheks suurimaks haigete inimeste probleemiks kujunenud koduse hoolduse korraldamatus ja väga tihti selle võimaluse puudumine üldse.

Sotsiaalministeerium ütleb, et teemaga peavad tegelema kohalikud omavalitsused. Omavalitsused, eeskätt väikesed omavalitsused, aga kurdavad, et neil puudub selleks võimalus. Näiteks tuhande inimesega vald ei suuda tasuda ka ainult ühe haige hooldaja miinimumpalka, kirjutab Eesti Päevaleht.

„Meil oli näiteks üks juhus, kus haigele inimesele väideti omavalitsusest, et neil pole talle hooldajat kuskilt võtta. Aga kui me omavalitsusest sõltumata ise hooldaja leidsime, siis tuli välja, et see inimene oli enda kontaktid omavalitsuse sotsosakonnale jätnud ja pakkunud, et kui kellelgi on hooldajat vaja, siis võib tema juurde suunata,” kirjeldas esindusühingu infojuht Anne Veskimeister. „Vallad on väga passiivsed. Tegemist on soovimatusega leida hooldajat, et raha kokku hoida,” kinnitas ta.

Patsientide esindusühing näeb ideaalis, et tehtaks eraldi projekt ja koolitataks hooldajaid Eestimaa eri piirkondadesse.

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

Lisa kommentaar

Saada