B-vitamiini lisandid võivad Alzheimeri tõve avaldumist edasi lükata

B-vitamiini lisandid võivad Alzheimeri tõve avaldumist edasi lükata

B-vitamiini lisandite igapäevane tarvitamine võib teadlaste väidete kohaselt aidata edasi lükata Alzheimeri tõve avaldumist.

Teadmine, et inimesed suudavad paremini säilitada vaimseid võimeid mälu halvenemise algusetapil, juhul kui nad võtavad regulaarselt neid lisandeid, võib aidata leida sellele haigusseisundile ravi. Mõned Oxfordi ülikooli katses osalenud kogesid pärast B-vitamiini tarvitamist neuroloogilise seisundi languse vähenemist koguni poole võrra, vahendab Guardian.

See läbimurre annab lootust, et vitamiinid, mida müüakse apteekides ja tervisepoodides, võivad vähemalt aeglustada, kui mitte ennetada negatiivseid protsesse, mis mõjutavad paljude vanemaealiste aju.

„Me loodame, et see lihtne ja ohutu ravi lükkab edasi Alzheimeri tõve avaldumise paljudel, kes kannatavad kergete mäluprobleemide all,“ selgitas Oxfordi ülikooli farmakoloogiakateedri emeriitprofessor ja uuringu kaasautor David Smith. Sellest avastusest võiks kasu saada umbes 1,5 miljonit üle 70 aasta vanust inimest Ühendkuningriigis, kes kannatavad kerge kognitiivse häire all – need, kellel see seisund võib 50/50 tõenäosusega areneda viie aasta jooksul dementsuseks. Kuigi tulemused olid „tohutult paljulubavad“, ei olnud tema sõnul siiski veel kindel, kas B-vitamiinid võiksid aeglustada või ennetada Alzheimeri väljakujunemist.

Terved keskealised inimesed, kes loodavad vältida dementsuse väljakujunemist, ning eakad inimesed, kellel avalduvad esimesed mälukaotuse märgid, võivad nüüd tunda kiusatust hakata regulaarselt neid vitamiine võtma. Nad peaksid aga kõigepealt nõu pidama oma arstiga, sest tabletid võivad stimuleerida varajases staadiumis vähi kulgu.

Ühendkuningriigis kannatab dementsuse, valdavalt Alzheimeri tõve käes umbes 820 000 inimest ning prognooside kohaselt on see arv kasvamas.

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

Lisa kommentaar

Saada