1. juulist jõustuvad glükomeetri testribade uued hinnad ja rakendub piirhinnasüsteem

1. juulist jõustuvad glükomeetri testribade uued hinnad ja rakendub piirhinnasüsteem

1. juulist kehtestatakse glükomeetri testribade osas uute hinnakokkulepetega sõlmitud hinnad. Lisaks rakendub glükomeetri testribade osas piirhinnasüsteem.

Piirhinnasüsteemi rakendatakse, kui ühes meditsiiniseadmerühmas on enam kui kaks võrreldavat meditsiiniseadet. Piirhinna rakendamisel lähtutakse seaduses sätestatust ehk haigekassa poolset soodustust arvutatakse meditsiiniseadme rühmas hinnalt odavuselt teise seadme hinnast. Kui kompenseeritava meditsiiniseadme tegelik hind on kallim kui rühmasisene piirhind, hüvitab haigekassa 90% piirhinnast ning patsiendi kanda jääb 10% piirhinnast ning piirhinna ja tegeliku müügihinna vahe.

Piirihinnasüsteemi eesmärk on motiveerida seadmete müüjaid hindu langetama ja vähendada nii patsientide kui ravikindlustuse kulu meditsiiniseadmetele. Piirhinna rakendamisega vabanev ressurss annab omakorda võimaluse laiendada hüvitatavate seadmete valikut ning suurendada kompenseeritavaid koguseid.

Haigekassa analüüs näitab, et testribade ostmine muutub alates 1. juulist seoses piirhinna kehtestamisele suuremale osale patsientidest senisest soodsamaks. Tehes glükomeetri soetamisel teadlikke valikuid on patsientidel võimalik kulutada senisest vähem raha.

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

Lisa kommentaar

Saada