gonorröa? 10.02.05 / Suguhaigused

Külastaja küsib:

Tere,

mul selline mure, et käin urineerimas päevas aina rohkem ja rohkem (olen peaaegu 40 varsti saamas). Päeva jooksul kindlasti kümme korda, öösel umbes 3 korda. See on juba nii aastaid, viimasel ajal aga eriti hulluks läinud. Mõni aasta tagasi muude uuringute käigus vaadati ultraheliga ka eesnääret, mis oli normaalne.
Lisaks sellele, umb 3 nädalat tagasi oli mul juhuslik vahekord kolleegiga tööjuurest, mis seisnes vaid suuseksi saamises (mina olin saaja). Peale seda olen tundma hakanud, et peale urineerimist aegajalt tekib mõni minut hiljem kihelus eesnaha alumises osas. Mingit mäda ei ole, urineerimine valulik ei ole, tunnen end ebamugavalt alt poolt lihtsalt.
Kas tegu võib olla tripperiga? Kas see levib ka suuseksi saades? Mis nõu annate?

Arst vastas:

Airi Põder

dr Airi Põder

Dermatoveneroloog

STD & J erapraksis

Tegu võib olla nii tripperi kui ka mõnest teisest mikroobist tingitud haigusega.
Tripper levib suuseksi kaudu.
Minu ainukeseks nõuandeks on võimalikult kiiresti pöörduda arsti vastuvõtule, et teha vajalikud uuringud ja selgitada Teil esinevate kaebuste põhjus.