tüsistused 10.09.04 / Suguhaigused

Külastaja küsib:

Olen 50.a.mees ja sain hiljuti teada, et minu kunagine sõbranna põdes juba 10.a. tagasi kroonilist gonorröad, klamüdioosi ja trihhomonoosi. Mingeid füüsilisi vaegusi või sümptomeid ei esinenud ei temal ega minul. Kas need kroonilised haigused võivad mul põhjustada impotentsust, liigeste valu, eesnäärme kasvajat. Mis haigused või probleemid võivad kaasneda nende haiguste pikaajalisel põdemisel. Kas on võimalik kroonilisi haiguseid (mida on põetud üle 10.a.enda teadmata) avastada. Kas meestel on võimalik analüüsida kõiki suguhaiguseid. Kuulsin, et meestel on analüüside võtmine problamaatiline. Ja kui ma põen kroonilisi haiguseid, kas olen siis nakatanud neisse kõigisse haigustesse ka oma uusi partnereid.

Arst vastas:

Airi Põder

dr Airi Põder

Dermatoveneroloog

STD & J erapraksis

Sugulisel teel levivate infektsioonide tüsistusteks võivad olle nii potentsi langus,eesnäärme põletikud kui ka liigesevalud Reiteri sündroomi puhul. Samas ei pruugi tingimata iga liigeesepõletik või eesnäärme põletik olla tingitud mõnest õigel ajal avastamata ja ravimate jäänud suguhaigusest.
Millest on tingitud Teie kaebused saab öelda ikka peale vastavate analüüside tegemist. Kui Teil leitakse mõni sugulisle teel leviv infektsioon, siis on loomulikult oht, et olete nakatanud oma partnerit/partnereid.