klamüüdia 28.04.04 / Suguhaigused

Külastaja küsib:

Tere,kuskil 3 aastat tagasi raviti mul klamüüdiat.Kordusanalüüse tegema ei läinud,arvasin,et kõik on korras.Nüüd mõni aeg tagasi rääkisin oma kunagise kutiga,kes ütles mulle,et tal on klamüüdia ja arvab,et sai selle minult.Ka mina olen selles päris kindel(tal on vahepeal olnud uks suhe.)Mingeid vaevus pole mul olnud,kuid 3 aastat tagasi valutas mul kõht ikka nädalaid järjest.Tean,et PCR meetod pidavat olema kõige usaldusväärsem,kas seda tehakse ka igas günekoloogi kabinetis või on selleks mingid teised kohad.Kui mul on olnud see haigus tõesti üle kolme aasta siis kui raske on seda ravida?Ja kas see võib ka ise tagasi tulla,kuna olen eelnevalt seda põdenud.Mingi viirus või bakter pidi vist sisse jääma. Vastust ootama jäädes 20 aastane neiu. ÄITÄH:)))

Arst vastas:

Airi Põder

dr Airi Põder

Dermatoveneroloog

STD & J erapraksis

Kõigepealt tuleks kindlaks teha kas Teil üldse on tagu urogenitaalse klamüdioosiga või mitte. Põhimõtteiselt saab uuringuid klamüdioosi suhtes molekulaarsel meetodil võtta iga günekoloog. Kui sellel raviasutusel, kuhu Te pöördute, on leping vastava laboratooriumiga, kus tehakse uuringuid molekulaarsetel meetodtitel ,siis ei tohiks PCR meetodid kasutamine probleem olla.
Reeglina allub urigenitaalne klamüdioos väga hästi ravile ja tavaliselt on tegu ikka uue nakkusega kui see haigus mõne aja pärast uuesti diagnoositakse.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Suguhaigused

kood 45269

Tere

Saatsin just teile küsimuse kuid kahjuks ajasin klamüüdia ja kondüloomid segamini.Põhjuseks siis on kondüloomid.
Lugupidamisega Siim

Airi Põder

Vastas dr Airi Põder

Palun korrake küsimust.

Loe edasi

gonorröa ja klamüüdia

Tere!
Kas on võimalik nakatuda eespool nimetatud haigustesse ka mittesugulisel teel?

Airi Põder

Vastas dr Airi Põder

Tõenäosus nakatuda urogenitaalsesse klamüdioosi ja gonorröasse mittesugulisel teel on äärmiselt väike.

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi