Veresooned silmas. 22.04.02 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Olen 17. aastane neiu ja kannan miinus läätsesid(mõlemad silmad miinus 7) juba viiendat aastat vaheldumisi prillidega. Viimasel ajal olen märganud mõlemas silmas veresooni. Kas see tähendab, et veresooned hakkavad sarvkesta sisse kasvama? Mida peaksin tegema, et seda takistada? Ja kas oleks seda võimalik takistada ka sedasi et ei peaks läätsede kandimsest loobuma? Muidu on mu silmad läätsede suhtes komplikatsioonideta, s.t. mingeid põletikke ei ole esinenud.

Ilusat kevadet teile ja ette tänades Liisu!!

Arst vastas:

dr Leo Schotter

Läätsede kandmise korral alati kannatab silma sarvkesta ainevahetus. Pikemaajalise läätsedekandmise kõige sagedasem tüsistus on veresoonte sissekasv sarvkesta, laienenud veresooned moodustavad punetava rõnga ümber sarvkesta. Seda on võimalik vältida ainult ühel viisil, mitte kanda läätsi. Antud juhul võiks külastada läätsi müünud firmat ja konsulteerida läätsede sobivuse suhtes.