migreen silmas 08.01.05 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Tere Doktor !

Mul on mure oma abikaasa pärast , kes on 37 aastane.
Möödunud aastal olid tal aeg ajalt sellised nägemis probleemid , kus äkitselt vaateväli ühes silmas kahaneb, kaovad esemete piirjooned ja vaatevälja piirides sähvivad nagu diskotulukesed. Kõige kauem on selline seisund kestnud ligi kolm tundi.
Lisasümptomiteks on olnud kerge ühe näopoole tuimus ja kui nägemishäire on moodunud siis kerge peavalu.
Abikaasal on ka vererõhu probleemid , mida ta on nüüd viimase kolme kuu jooksul ravinud Lisinopril 20 mg. ravimiga
Silmaarst mingit ravimit ei määranud pani diagnoosiks migreenihoog/aura silmas..
Mida see täpselt tähendab?
Kas see võib mõjutada nägemise halvenemist ja viia pimedaks jäämiseni?

vastuse eest tanades M.

Arst vastas:

dr Leo Schotter

Migreenihoo ajal silma verega varustavad veresooned ahenevad ja sellest on tingitud nägemishäired. Migreeni raviks peaksite pöörduma neuroloogi vastuvõtule. Migreen ei tekita püsivaid nägemishäireid.