kollased silmad 08.10.03 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Tere!

sooviksin teada, mis voib olla pohjuseks kui silmamunad on kollased ja veresooned silmas on liiga nahtavad. silmaalused on lillakas sinised.
Kas voib tegemist olla mingi silmahaigusega voi organismisisese (maks vms) probleemiga?
Olen vaga mures, sest inimesed ymberringi arvavad, et olen haige ja naen toesti valja nagu zombi.

tanades,

kristiina.

Arst vastas:

dr Leo Schotter

Tavaliselt on silmade kollasus ikka mõne üldhaiguse tunnus. Võiks külastada perearsti ja teha uuringuid.