hädas silmaga 20.12.04 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Tere austatud Doktor.

Pöördun teie poole järgmise murega. Olen hädas oma parema silmaga. Silm muutub tihti punaseks. Veresooned lähevad punaseks aga ei lõhke. Siis kui nad punased on tundub ka nagu midagi oleks silmas. Nagu liivapaber. Vahest õhtuks hakkab silm ka valutama. Valutab silmamuna sisenurga lähedalt. Reede öösel sain väga vähe magada ja siis valutas see silm terve järgmise päeva. See mure on kestnud juba mõnda aega u. paar 3 kuud. Kaebasin perearstile tema kirjutas Fucitalmicu tilku ja ütles et pole vaja silmaarsti juurde minna. Kuid asi eriti ei parane. Teisel silmal pole justkui midagi viga ja nägemisega pole ka probleeme. Pole kunagi olnud. Millega võiks tegu olla? Kas peaks ikka silmaarsti juurde minema või on taoliste kaebustega probleem tõesti ise lahenenud?

Oleksin väga tänulik kui mulle nõu saaksite anda.

Murelik 30.aastane naine.

Arst vastas:

dr Leo Schotter

Tegemst on ikka mingi silmapõletikuga. Peaksite pöörduma silmaarstile adekvaatse diagnoosi ja ravi saamiseks.