Nägemine hägune 19.01.07 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Juba nädal aega on silme ees kergelt hägune. Pilgutan silmi, et see hägusus ära kaoks, aga ei kao. Eriti annab see tunda lugedes ja arvutiga töötades. Hiljuti oli tugev nohu, mis nüüdseks on tublisti taandunud. Mõnel korral tuli ühest silmanurgast veidi sellist kollakat lima, nagu nohu puhul on, ja hommikul on selle silma nurgas veidi rohkem rähma. See silm ongi hägusem. Kas võib olla, et nohust tekkis kuhugi silma taha mingi põletik? Nohu on ka rohkem just selle poole peal. Mingit punetust ega valu ega muid sümptomeid ei ole. Töötan arvutiga, aga kuna tulin just puhkuselt, siis ei arva, et see oleks põhjustatud ülepingest. Pealegi on teine silm ju normaalne. Paar päeva olen silma tilgutanud naturaalseid pisaraid, kuna tööruum on väga kuiva õhuga, aga see ei tundu ka aitavat. Muidu on nägemine korras, tavaliselt näen kõige alumist rida. Olen 40 aastane naine. Kas peaksin midagi ette võtma või ootama kuni nohu täeilikult taandub?
Lii

Arst vastas:

dr Tiia Jugaste

Oftalmoloog

Silmakeskus Laservisioon

Tugev nohu võib tekitada põskkoopapõletiku ja see võib küll silmas põletikku tekitada.Eelkõige ravige nohu ja tehke röntgenpilt põskkoobastest.Kui rö - pilt korras, pöörduge silmaarsti poole.