Kiired ümber tulede. 02.01.08 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Augusti lõpus oli väga tugev silma limaskestapõletik. Olen kasutanud Dexa tilkasid, aga kui tilkade mõju kaob siis umbes 2 nädala pärast tulevad halod ümber tulede samuti on nägemine väga hägune. Kas on loota et sellest kuidagi lahti saab?

Arst vastas:

dr Tiia Jugaste

Oftalmoloog

Silmakeskus Laservisioon

See ei ole limaskesta põletik, mis tekitab halosid ja udust nägemist.Dexa - tilgad ei sobi limaskestapõeltiku raviks, see on hormoonravim, millel on palju kõrvaltoimeid ja kasutamine lubatud vaid silmaarsti kontrolli all.Halod võivad olla tingitud silma siserõhu tõusust, mida dexa- tilk pikemaajalisel kasutamisel võib tekitada.Võib-olla on tegemist hoopis vikerkesta põletikuga.Pöörduge kindlasti silma valvearsti poole või selle arsti poole tagasi, kes dexa - tilgad välja kirjutas.