Silmapõhi 21.06.06 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Käisin silmaarsti juures prille vahetamas (+1,5 ja +2,0) ja silmaarst ütles, et mul pidi olema mingi silma (põhja) haigus mis on tavaliselt üle 70-stel (olen 50). Noorematel pidi esinema väga harva. See pidi alguses + mahavõtma ja siis pidi hakkama pikkamööda nägemine üldse kaduma. Olen hirmus mures, sest ise ei saa ma praegu küll muud aru, et lähedalt teksti vaadates ilma prillita on nägemine hägune aga kaugele näen hästi. Kas oleks kuskil võimalik käia veel lisa uuringutel ja kui teil tuleb see haigus tuttav ette (kahjuks ei mäleta nime) siis kui kaua võtab aega nägemise päris kadumine. Arst ütles, et see pidi olema ka päritav, kuid ise ei mäleta küll vanematel silmaprobleeme olnud olevat. Ette tänades ootama jäädes vastust.

Arst vastas:

dr Tiia Jugaste

Oftalmoloog

Silmakeskus Laservisioon

Ehk oli tegemist kaega ehk silmaläätse hägustumisega, siis hakkab + vähenema, aga see ei ole silmapõhja haigus.
Soovitan lisauuringiud kogenud silmaarsti juures. Silmapõhja haiguse diagnoosimiseks oleks vaja teha kontrastaine uuring ja OCT, glaukoomi väljalülitamiseks mõõta silmarõhku, teha vaatevälja uuring ja närvikiudude kihi uuring. Kindlasti nõudke oma küsimustele vastust, paluge kasvõi diagnoos teie jaoks kirja panna, siis saate ise infot hankida ja ei pea muremõtetega üksi olema.
Kaed on võimalik edukalt opereerida ja tänapäeval sellest pimedaks ei jää.