läätsedega kogu elu? 12.10.06 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Tere! Kaalun silmaoperatsiooni teha, aga pole otsust veel teinud. Kannan läätsesid (-2), mis on natuke tülikad, aga muidu sobivad. Kas läätsesid on võimalik kogu elu kanda, loodetavasti, või kahjustavad läätsed silmi, et näiteks 10-15 aasta pärast peab hakkama ikkagi prille kandma?

Teiseks, kui teha laseroperatsioon, siis kas kõik hakkavad suure tõenäosusega plussprille kandma ja kui 'hulluks' see pluss võib siis minna?

Aitähh ja jõudu soovides,
Katlin.

Arst vastas:

dr Tiina Pakosta

Oftalmoloog

Silmakeskus Laservisioon

Tere Katrin,

Miinus kaks on täesti arvestatav silma murdumishäire selleks, et otsustada laseroperatsiooni kasuks.
Laseriga saab teie nägemise korrigeerida 100%- ni. Muutuma hakkab nägemine 40-45 eluaasta paiku. Muutus on väga individuaalne ja tekib just lähedale vaatamisel. Selleks võite vajada pluss prille. Millise kiirusega pluss progresserub, on raske ette ennustada. Näitks: 55 aastane inimene võiks vajada lugemiseks +2,5 prille.
Täpsemalt lasroperatsioonidest saate lugeda www.laservisioon.ee
Uuringule registreerimine toimub telefonil 626470.

Parimate soovidega
Tiina Pakosta
Laserkirurg