silmalaupõletik ja läätsed? 09.11.04 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Kas silmalau kerge põletik võib olla ka nn autoimmuunne, et tekitajat ei pruugi olla?
Kas ka sellise puhul ei tohi kanda läätsi?`Ravi ei ole nagunii aidanud (5 a )ja ise ei tunne et läätsedega silmad rohkem häiritud on, pigem vastupidi, läätsed nagu imaksid liigsed vedelikud endasse vmt, sest läätsedega ei jookse silmad nii vett.

Arst vastas:

dr Leo Schotter

Kui on tegemist lauäärte kroonilise põletikuga, võib läätsi proovida. On aga soovitav küllalt sageli (0,5 a) lasta läätsearstil kontrollida silmade seisundit.