Läätsedega arvuti taga. 24.08.06 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Tere! Et sooviksin teada selle küsimusega seonduvast. Et miks on kahjulik ja kui kahjulik? Kuulsin muidu, et läätsedega tohib arvuti taga olla max 3 tundi päevas? Et on see nii?
Aga kõige rohkem huvitaks mind veel selline küsimus, et kui on see LCD monitor, et kas sellega tohib kauem olla? Et mis vahe siis selles ajas arvuti taga istumises on tava -ja LCD monitori puhul? Ja kui tohib kauem, siis kui palju kauem? Aitäh!

Arst vastas:

dr Tiia Jugaste

Oftalmoloog

Silmakeskus Laservisioon

Läätsedega arvutitööd teha ei soovitata sellepärast, et arvuti kuivatab silma pinda.Kui läätsed on silmas pidevalt ja pikka aega, saab sarvkesta pind lisaks kahjustatud läätse mehhaanilisest toimest ja hapnikuvaegusest.Kahjustatud silma pinnal aga võivad kergesti tekkida põletikud. Alati ei teki õnneks ägedat põletikku, aga läätsede taluvus väheneb ja mingil ajal te võib - olla ei saagi enam kontaktläätsi kanda.
Tavamonitor ei ole kahjulikum kui LCD monitor.Kuivuse teke ja läätsede taluvus sõltub pigem inimesest ja tema silmadest - mõned taluvad läätsi paremini kui teised. Ei ole mingit lubatud tundide arvu, aga mida vähem te arvutitööd läätsedega teete, seda kauem te kontaktläätsi talute.
Kui prillid, kontaktläätsed on probleemiks, tehke parem ära laserlõikus .