Probleem kontaktläätsedega. 14.11.01 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Tere! Olen 24 aastane naine. Lühinägevus on vaskul silmal -5,25 ja paremal -4,75. Paremal silmal on ka silinder. Kuni eelmise aasta novembrini kandsin prille ning alates eelmisest aastast olen kasutanud läätsesid. Mingeid probleeme ei ole siiani läätsedega olnud, kuid nüüd sain omale uued läätsed ning tunnen, et ma ei näe nendega enam nii hästi kui varem. Hakkasin kuu aega tagasi kasutama ka rasestumisvastaseid pille (Femoden) ja oletan ise, et mu nägemise halvenemine on sellest tingitud. On see võimalik? Mis seda põhjustab? Kui ma nüüd lõpetan pillide tarvitamise, kas mu nägemine võib uuesti paremaks muutuda või peaksin ma omale uued kontaktläätsed muretsema? Kui ma õhtul läätsed silmast ära võtan, on vahel selline tunne, nagu oleks läätsed ikkagi silmas. Pupilli ümber oleks nagu mingi rant. Millest võib see olla tingitud?

Arst vastas:

dr Leo Schotter

Kui läätse vahetuse järgselt pole enam nägemine nii, nagu oli vanade läätsedega, siis on probleemi põhjus ikkagi läätsedes. Läätse parameetrid st miinuse suurus, kumerusraadius ja läbimõõt pole samad, mis olid enne. Tuleks aru pärida läätsi müünud optikult.