vikerkesta põletik 24.04.06 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

23.märtsil tundsin kipitust silmas ja märkasin silmavalge punetust. 30. märtsil pöördusin perearsti poole, kes määras silma põletiku ravi. 3.aprilliks oli silma olukord tunduvalt halvenenud ja perearst suunas mind edasi silmaarsti juurde, kes diagnoosis silma vikerkesta põletiku ja määras ravi. 20. aprilliks tundsin end juba niivõrd hästi, et lõpetasin haiguslehe ja naasesin tööle, küll aga ei ole taastunud haiguse eelne nägemine parema silmaga, mis oli haige. Jätkuvalt kasutan Maxidex tilkasid ja Maxidex salvi. Silmaarsti selgituse kohaselt on silma põhja ladestunud pigment, mille hajumine võtab aega. Kas endine nägemine taastub või on haigestunud silm pöördumatult kahjustunud?

Arst vastas:

dr Tiia Jugaste

Oftalmoloog

Silmakeskus Laservisioon

Vikerkesta põletikust taastumine võtab tõepoolest aega. Põletikurakud, fibriin ja pigment ladestuvad silma kudedele ja nende resorbeerumine on aeglane.Nägemine enamasti taastub , eriti kui oli tegemist esmakordse põletikuga.Siiski peaks tähelepanu pöörama silma siserõhule, mis võib pikaaegse maxidex ravi tagajärjel ja peale sellist põletikku tõusta ja nägemist halvendada.