kas on võimalik... 18.03.02 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

olen 31.a vana.80-dal aastal tekkis mul silmapõletik mille vale ravi tagajärjel tekkisid vikerkesta liited ja kae.samal aastal oli mul operatsioon (opi tegi dr.Meren).90-date algul sattusin kesklinna silmahaiglasse kus selgus et mul olid silma tekkinud mingid hägused tükid.samal aastal tehti mulle op ja pandi silma mingi rõngas või toruke et silma sees olev ava kinni ei läheks.tahtsin juba sel aastal silma läätse aga arst soovitas mul oodata kuna seda operatsiooni alles hakati meil tegema.küsimus on:kas nüüd peaaegu 20.a. hiljem on mul võimalik silma sisse lääts opereerida ja kas see on mulle tasuline või tasub selle haigekassa.

Arst vastas:

dr Leo Schotter

Võib aru saada, et Teil on silmast oma lääts hägustumise tõttu välja opereeritud. Kuna on tegemist vikerkesta põletiku järgse silma seisundiga, mida on ka korduvalt opereeritud, siis on ilma silma seisundit nägemata võimatu arutada kunstläätse paigaldamise operatsiooni võimalikusest. Kuntsläätse paigaldamise operatsioon on Haigekassa poolt tasustavate operatsioonide nimekirjas, st operatsioon on tasuta.