Silmatrauma ja LASIK 06.12.06 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

34 aastane, lühinägevus prillid -5 dpt, muutumatuna püsinud 5 aastat. Probleem selles, et 20 a tagasi lendas ca 2 mm läbimõõduga tinaplönn silma läbi vikerkesta, asub kapseldunult klaaskeha keskosas. Mingeid probleeme ei ole kunagi tekitanud. Kas on võimalik teha lühinägevuse LASIK operatsiooni või on see täiesti välistatud, et pole mõtet isegi konsultatsioonile tulla?
Tänan

Arst vastas:

dr Tiina Pakosta

Oftalmoloog

Silmakeskus Laservisioon

Tere,

Soovitaksin Teile LASEK või PRK meetodi. Nende meetodite puhul ei kasuta me vaakumit. Seega, ei mõjuta see protseduur klaaskeha ja kapseldunud võõrkehaga, ei tohiks midagi juhtuda. Küll aga peate arvestama pikema paranemisperioodiga ja mõnepäevase operatsioonijärgse valulikkusega.
Konsultatsioonile saate registreerida telefonil 6264270.

Parimate soovidega

Tiina Pakosta