silma võrkkesta operatsioon 02.02.05 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Tere, dr Schotter!
Kuidas on võimalik, et silma võrkkesta ei tuleks peale operatsioone uuesti augud? Kas võrkkesta saab ka asendada? Kuidas on välismaal selles vallas kogemused? Kas nägemine taastub ja mida selleks saab teha?
Sooviksin võrkkesta operatsiooni ja nägemise taastamise/ taastumise kohta rohkem infot? Kas välismaal tehakse operatsioone, kus asendatakse võrkkesta?
Aitäh! Maarika

Arst vastas:

dr Leo Schotter

Võrkkesta asendamine pole võimalik, ka mitte kuskil välismaal.