võrkkesta kahjustus 05.01.04 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Kui arst on diagnoosinud silma võrkkesta kahjustuse ühes silmas (vabandan, kui diagnoos ei ole päris täpne) keskealisel meesterahval (elukutselt keevitaja) ja nägemine on viimasel ajal järsult halvenenud, kas on võimalik kuidagi seda ka ravida, ehk mõne operatsiooni vms. Kui jah, siis kas oskate soovitada mõnda head(kindlasti on kõik arstid head, aga ikkagi) silmaarsti Tartus?
Ette tänades: Kerttu.

Arst vastas:

dr Leo Schotter

Võrkkesta kahjustust pole võimalik operatsiinoga ravida. Tavaliselt tekib sellina haigus küll vanemas eas, diagnoosi täpsustamiseks võiks veelkord külastada silmaarsti.