udu silmade ees 01.06.03 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Tere! 2-aastat tagasi hakkan oma silma seest poolt nägema ,nüüd hõljub mul silme ees kogu aeg midagi.Kas seda on võimalik üldse ravida ja kuidas?

Arst vastas:

dr Leo Schotter

Udune nägemine võib olla tingitud silma optiliste keskkondade (sarvkest, lääts, klaaskeha) hägusustest ja ka silma võrkkesta või nägemisnärvi seisundist. Milliste udu põhjustaga on tegemist, ütleb silmaarst vastuvõtul, kui uurib silma. Alles siis saab plaani pidada ravi suhtes.