silmad ees liuglevad täpid 25.06.01 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Juba pikemat aega on silmade ees liuglemas mõned musta täpid. seda võiks kirjeldada kui ämbliku liuglemist. See häirib veidi lugemisel- kirjutamimisel. Kohalik silmaarst kontrollis ja leidis, et näen tõesti mingeid täppe. Ravi ei määranud. Olen 44 aastane naisteravas ja töötan õpetajana.

Arst vastas:

dr Leo Schotter

Mustad ujuvad täpid ja niidid nägemise ees on tingitud silma klaaskeha rakkude kujust ja nende mõnede hägususest. Seda tuleb lugeda silmade normaalseks seisundiks, harva võib see olla mõne algava silmahaiguse tunnuseks. Juhul, kui silmaarst kontrollis silmi ja ei leidnud mingit silmahaigust, on arvatavasti tegemist normaalsete hägusustega, mis tavaliselt mõne aja möödudes muutuvad vähem märgatavamaks ja ununevad. Võivad muidugi tekkida ka uued.