narmad ja täpid silma ees 30.09.06 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Tere! Olen naine, 55-aastane. Silmad korras, lugemisprillid 15 aastat. Diabeeti ei ole. Kõrgvererõhutõbi, võtan rohtu 3 aastat. Kõrge vererõhk tunda ei anna. Tihedad täpid ja narmad ühe silma ette tekkisid järsku 2 päeva tagasi. Muid hädasid ei ole. Silmaarstile saan detsembris. Kas oleks vaja varem? Kas saan ise ka midagi silma heaks teha? Aitäh!

Arst vastas:

dr Tiina Pakosta

Oftalmoloog

Silmakeskus Laservisioon

Tere,

Teie silmade ette tekkinud mustade täppide näol võib olla tegemist silma klaaskeha e. vesivedeliku paksenemisega või vererõhust tingitud nägemishäiretega. Kumbki muutustest ei tohiks põhjustada nägemise halvenemist. Küll aga peaksite te pöörduma silmaarsti vastuvõtule silmapõhjade ja silmarõhu kontrolliks.
Silmakeskuses Laservisioon on võimalik saada silmaarsti vastuvõtule 1 nädala jooksul. Registreerimine telefonil 6264270. www.laservisioon.ee

Parimate soovidega
Tiina Pakosta