võrkkesta hõrendid ja mustad täpid 19.04.04 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Mul avastati silmapõhja perifeerias hõredad alad, ning ühes ka midagi augu taolist. Tehti laseriga nö keevitamist. (kuu aega tagasi avastati ja tehti) Mul on olnud 8 aastat nö klaaskehahägusused, aga viimasel aastal on need nagu muutunud. on rohkem sellised täkke moodi, mõnikord hõljuvad, kuid mõnikord jäävadki ühte kohta püsima, seniks kuni jälle silma liigutan. Kogu aeg samad kujundid.( varem ei olnud nii kindlat mustrit). Nad on rohkem vaatevälja ülemises ja alumises osas keskele liiguvad ainult sima liigutamisel, teevad lugemise üsna piinarikkaks, varem ei olnud probleemi. Silmaarst oletas, et need on ikka klaaskeha hägusused, tema neid ei näe ( ja teda need ei huvita kah eriti:)). Mind aga väga, sest mu õppimine ja lugemine on pärsitud ja silmad on lausa krampis vahest. Küsimus oleks selline- Kas silmaarstil on üldse läbivaatusega võimalik eristada seda, kas need tumedad täpid silmade ees on tingitud võrkesta kahjustusest või klaaskehahägustumisest? Viimane oleks muidugi parem variant, kuigi meditsiinilist ravi neile pole vist kummagi variandi puhul? Ja kas võrkkesta hõrendid võivad süvendada klaaskeha hägususi ~ muuta neid rohkem häirivamaks. Selles olen ma üsna kindeL, et need varasemast häirivamad täpid tekkisid mul samal ajal silmapõhja hõrenemisega, sellepärast arsti juurde pöördusingi. Lühinägevus on -4,5, stabiilne, põen reumat.
tervitades, maris20

Arst vastas:

dr Leo Schotter

Kui tumedad täpid hõljuvad, on kindlasti tegemist klaaskeha hägusustega. Kuna need on väga väikesed, siis silmaarst ei pruugi neid näha, Teie näete, sest nad jätavad võrkkestale suurendatud varju. Klaaskeha hägususi pole võimalik kõrvaldada. Võrkkesta kahjustusega alad jätavad vaatevälja tumedad laigud, mis ei hõlju, ei liigu ja neid silmaarst näeb alati.