Täpikesed silme ees pimedas 15.10.04 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Mul on viimasel ajal tekkinud selline probleem, et pimdedas (tavaliselt
öösiti) tekivad silme ette täpikesed (ma näen kõike normaalselt, aga
mingit sorti väikesed täpikesed katavad kogu pimedat ala). Sulgedes
silmad samal ajal on silme ees täpselt samad täpid. Probleemi ei esine
küll päeviti, kuid kui sulgeda silmad ning kätt silme ees hoida, on silme
ees jälle mingisugused täpikesed.

Olen 14.a.Veedan päeviti tavaliselt 2-5 tundi ka arvuti taga ning ehk võib olla see selle põhjuseks või mis võib sellist probleemi tekitada? Asi on tekkinud kusjuures üsna hiljuti. Äkki oskate abi anda/öelda mida teha, et neist lahti saada?

Tänud.

Arst vastas:

dr Leo Schotter

Seda sorti heledad täpid suletud silmade ees peale silmade koormamist on normaalsed nähud.