Pluss prillid lapsel 06.06.01 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Lapse (7 a.) korralisel koolieelsel läbivaatusel selgus silmaarsti juures, et ta ei näinud kõiki alumise rea tähti. Arst arvas, et tal on vaja hakata prille kandma ja need oleksid +1,5 piires. Arst avaldas arvamust, et kui prille hoolega kanda, võib nägemine taastuda. Olen ise (lapse ema) ka prillikandja (mõlemad silmad +5,5) lapsest peale ja teen seda ilmselt oma elupäevad. Kas on võimalik, et nägemine taastub? Lapsel oli paari kuuselt silmakanali ummistus. Kas nõrgem nägemine võib sellega seotud olla? Kas on võimalik ka + prillide silmi operatsiooniga korrigeerida?

Tänan väga vastuste eest. Kairit

Arst vastas:

dr Leo Schotter

Ilmselt on tegemist päriliku laadi kaugnägevusega. Kui esimesed prillid määrati + 1,5, siis võib arvata, et lapsel on sellest tegelikult suurem kaugnägevus. Kasvueas, kui silmamuna intensiivselt kasvab, võib selline kaugnägevus väheneda ja prillide kandmine pole enam vajalik.

Pisarakanali ummistus pole seotud nägemisega.

Täiskasvanu eas on võimalik ka kaugnägevust operatsiooniga korrigeerida.