Prillid silmas 29.03.06 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Tere,
Lugesin,et uusim variant prillidest vabanemisks on nn prillid silmas e.kunstlääts silmas,mida saab vajadusel ka eemaldada,hind ca 17 000.
Mul on lugemisprillid pluss 2,0 mõlemal silmal,paremal silmas ka miinus 0,75.TAHAKS SAAVUTADA VÕIMALUSE LUGEDA ILMA PRILLIDETA.
Kas on võimalik teha operatsiooni nii,et asendada lääts ainult paremas silmas,vasak jätta puutumata.Kus niisuguseid operatsioone tehakse,millised on võimalikud kaasnevad kahjustused,kui kaua püsib tulemus.
Ette tänades
Rita.

Arst vastas:

dr Tiia Jugaste

Oftalmoloog

Silmakeskus Laservisioon

Tere Rita,

Teie puhul soovitaksime prillidest vabanemiseks mitte kunstläätse paigaldamist silma, vaid eksimeerlaseroperatsiooni silma sarvkesta lihvimiseks.
Kunstläätse paigaldamine silma sisse on silmale palju traumarohkem protseduur, mille käigus minnakse silmamuna sisse. See meetod on mõeldud eelkõige neile, kellel on väga suured silma ehituse kõrvalekalded ja kellele eksimeerlaseroperatsioon ei anna tulemusi.
Teie puhul võiks kaaluda võimalust ühe silma opereerimisks. St. et üks silm näeks lähedale ja teine kaugele. Lõpliku vastuse selle kohta saab anda siis, kui oleme teie silmad ära uurinud.
Meie kliiniku registreerimine on numbril 6264270. www.laservisioon.ee

Parimate soovidega

Tiina Pakosta
silmaarst