astigmatism lapsel 24.08.07 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Kooli mineval 7a lapsel avastati astigmatism, 0.0...1.01 ja 0,75...1,52
Sooviks teada kas sellisel juhul on üldse prillide väljakirjutamine/ kasutamine vajalik?
Parandavad prillid silmasid või lihtsalt võimaldavad paremini näha?
Kas prille tuleks kogu aeg kanda? Või oleks mõistlik prillide kasutamist edasilükata? Kas prillide asemel võib kasutada lapsel ka läätsesid?
Kas see probleem on ravitav ja kuidas?

Arst vastas:

dr Tiina Pakosta

Oftalmoloog

Silmakeskus Laservisioon

Tere,

Teie kirjast jääb selgusetuks, kas lapsel on pluss või miinus silinder.
Oluline on ka teada kui palju näeb laps ilma klaasita ja optilise klaasiga. Kui nägemise vahe ei ole märkimisväärne, siis võib prillide väljakirjutamisega oodata.

Parimate soovidega

Tiina Pakosta