Valutavad randmed 24.05.02 / Reumatoloogia

Külastaja küsib:

Tere
Olen 43 aastane naine ja hiljaaegu hakkasid mulle valu tekitama randmepiirkonnad. Isegi käega katsudes on tunda valusad punktid randmeliigese piirkonnas. Vahel hakkavad valud öösiti kui käed on olnud magamise ajal nn vales asendis ja ka päeval kui hoian käsi sundasendis näit loen raamatut, tekib ebamugavustunne ja pean tihti käte asendit muutma. Kas vóib olla tegu reumaatiliste protsessidega?
Ette tänades
Heli

Arst vastas:

dr Kati Otsa

Reumatoloog

Erakliinik Reumed, Tallinna Keskhaigla reumatoloogia osakond

Tere!
Võimalik, et tegu on reumaatilise protsessiga, kuid rohkem tundub, et on tegu karpaalkanali sündroomiga. Pöörduge kas reumatoloogi või neuroloogi poole. Aitab teatud ravimi süstimine karpaalkanalisse( s.o. randmesse)