Agnucaston 12.10.05 / Ravimid

Külastaja küsib:

Tere!

Öelge palun, kas agnucaston on kollaskeha hormoon? Kui ei, siis milliseid on võimalik apteegist osta, mõtlen ikka looduslikke.
Tänan

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere

Agnucaston ei ole hormoon. See on mungapipra viljadest tehtud taimne dopamiinergilise toimega preparaat. Kõrgenenud prolaktiinisisalduse langetamise/normaliseerimisega tasakaalustatakse Agnucastoniga hormoonidevaheline düsbalanss, mistõttu vaevused kaovad või vähenevad. Kasutatakse abistava vahendina menstruatsioonihäirete korrigeerimiseks, rindade valulikkuse ja menstruatsioonieelsete vaevuste korral.
Tõelised hormoonid on retseptiravimid mida määrab arst.

Kalle Kurvits