imovane 04.03.05 / Ravimid

Külastaja küsib:

Kahjuks esitasin varem küsimuse vales rubriigis, kuna polnud seda rubriiki märganud. Vastuse sain siis ka vastavalt küsimuse totrusele: psühhiaatrid ei tegele ju ravimite vaid inimestega.
Mõtlesin selle küsimuse juba ammu saata farmaca esticale, kuid sinna see asi jäi.
Kopin oma küsimuse psühhiaatria rubriigist:
/Lugesin eelpool selle ravimi kohta Tatjana lugu. Imovanest on minul isiklik kogemus selline, et peale ravimi sissevõtmist võib veel kaua üleval olla ja tegutseda, kuid selle perioodi kohta on täielik mälulünk. Selle ravimi toime ajal olen teinud totraid asju ja kirjutanud internetis absurdseid seosetuid tekste. Kujutan ette, et ta toimib nagu narkoos. Midagi taolist polnud kiirestitoimivate etaminaalnaatriumi, estimaali ega mistahes teiste ravimite puhul. Mõistan, et see ravim ei vasta hea unerohu omadustele ja teda ei tohiks kasutada, kuid paremat praegu silmapiiril ei näe.
Kas minu kogemus võib olla seotud ravimiga või hakkab mul "ära keerama"? /

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Kõik võib olla, eriti kui ravimit on valesti kasutatud, üledoseeritud, kombineeitud alkoholiga vms. Kõik see on kirjas Imovane kasutusjuhendis, ehk pikk ja keeruline jutt, aga lugege ikka.
Muidu ei tunne teid ja ei oska öelda küll kas teil hakkab ära keerama. Psühhiater oleks targem. Küsige saatekiri perearstilt.

Kalle Kurvits