Rohtude sobivus? 07.10.03 / Ravimid

Külastaja küsib:

Tere!

Oleks vaja KIIRESTI informatsiooni, kas sellist ravimit nagu GUTRON´i võib kasutada koos järgmiste ravimitega: Marevan, Betaloc ZOK, Imovane, Atacand, Trifas (need on kõik ettekirjutatud ravimid ).

Gutron on hankkimisel ning oleks vaja teada võimalikke ebakõlasid või omavahelisi reaktsioone rohtude vahel. Kuna tervislik olukord on tõesti halb, sooviks võimalikult kiiresti vastust.

Soovin kõike parimat!

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Tõepoolest väga huvitav küsimus. Arst tellib teile registreerimata ravimi (või kuidas muidu hangite tänaseks turult kadunud Gutroni?), määrab ravi nii paljude ravimitega, aga ei selgitagi nende võimalikku koosmõju? Või kavatsete ennast ise ravida, mille vastu, ehk selgitaksite?
Seda, mis toimub organismis kui samal ajal tarvitatakse vererõhu alandajaid ja vererõhu tõstjaid, diureetikume, antikoagulante, uinuteid ja mida veel, oskab tõesti öelda ainult arst kes sellise ravi on määranud. Niisiis, helistage oma arstile.

Tugevat tervist ka kainet meelt soovides,
Kalle Kurvits