imovane-sõltuvaks jääv rohi 12.05.08 / Ravimid

Külastaja küsib:

Tere,umbes pool aastat on mul olnud unehäired-jään halvasti magama ja ärkan pidevalt öösel üles.Umbes pool aastat olen hakanud tarvitama imovanet(enumus kordi võtan pool tabletti,teinekord ka terve),nüüd olen üritanud ilma unerohuta magama jääda,mis üldse ei õnnestu.Kusjuures uni on silmas,aga magama ei jää.Vanasti enne unetuse perioodi võisin magada iga kell.Hetkel tarbin veel lisaks unerohule antidepressanti nycoflox,rasked ajad.Äkki oskate soovitada mingit muud unerohtu,mis ei tee sõltuvaks.....

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Soovitan proovida taimseid, looduslikke vahendeid, neid on apteegis hulgi.
Ja mis on sõltuvuse hind, seda peame endalt sageli küsima. Kui ikka on olukord, et endaga toime ei tule enam (loe: ei saa nooremaks ja tervemaks), ehk on siis parem siiski mõningane sõltuvus ja kõrgem elukvaliteet.

Kalle Kurvits