boraks glütseriin 06.08.05 / Ravimid

Külastaja küsib:

Tere!
Kunagi, kaugel nõukaajal oli selline ravim. Nüüd meil keelatud, lähinaabritel aga lubatud. Mind huvitab, miks meil see ravim keelu all on. Kas selles on midagi kahjulikku?

Tänan!

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Ravim ei ole Eestis registreeritud ja see on tootja mure. Ravimiamet otsustab tootja dokumentatsiooni ja riigis kehtivate seaduste põhjal kas ravimit lubada müüki või mitte. Booraks on tunnistatud mürgiseks ja kui booraks-glütseriin oleks mõne tootja poolt registreeritud, ei oleks seda retseptita võimalik Eestis osta.
Komponendid on apteekides olema ja arstiretsepti alusel on võimalik valmistada.
Elu Eestis on õnneks tunduvalt edasi arenenud kauge nõuka-ajaga võrreldes. See, mis on Lätis-Leedus, ei mõjuta seda kuidagi.

Kalle Kurvits