Glükoosamiinsulfaat 24.04.05 / Ravimid

Külastaja küsib:

Tere!
Ma kasutan praegu Arthrostopi, kuna mul põlved valutavad. Arthrostop mida ma tarvitan
koosneb üks tablett 200 mg-st glükoosamiinsulfaadist ja 500 mg-st selleri seemnetest.
Kas tohin võtta veel juurde raviks lisa glükoosamiinsulfaati, kui ma ise ei tea kas
need valud on põhjustatud kasvamisest või mitte?
Ja kui tohin siis kui palju ja millist?
Ette tänades!

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Ohtlik glükoosamiinsulfaat õnneks ei ole ka suuremates annustes. Arst võib määrata 1500mg päevas (retseptiravim Arthryl). Tavaliselt on glükoosamiini käsimüügiravimites päevadoos 500mg. Ka kasutusjuhendeid võiks ikka arvestada. Arvan, et juurde võib võtta Ultrageli. Seal on ka teisi kasulikke aineid ja glükoosamiini sisaldus päevadoosis on 100mg (võetakse kord päevas). Arthrostopi võtate 2 korda ja saate sellest 400mg glükoosamiini päevas, kokku tuleb 500mg.
Millistest kasvamisest põhjustatud valudest aga räägite, ei oska kommenteerida.

Kalle Kurvits