Gelenk Nahrung 13.09.04 / Ravimid

Külastaja küsib:

Tere!Olen kuulnud Gelenk Nahrungi joogist.Kas ta on sama nagu Ultra Gel.Mida sisaldab ta rohkem-vähem?Kas apteegist osta eraldi selleriseemneid, kontsentraati.Mille poolest on kasulik kondroitiin ja kui palju seda päevas tuleb kasutada?Kui kasutada Arthryli siis kas peab veel ka glükoosamiini tablette lisaks võtma?Tänan.

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Ultragel on toidulisand, mis sisaldab raviainet glükoosamiini väikeses koguses, lisaks kollageen hüdrolüsaati, kondroitiinsulfaati, kaltsiumit, D-vitamiini.
Glükoosamiinsulfaat ja kondroitiinsulfaat etendavad tähtsat rolli liigeste pealispinna kaitses ning viimase taastamisel, seda eriti põletikuliste ja degeneratiivsete protsesside korral.
Arthryl on puhas glükoosamiin mitmeid kordi suuremas annuses (1,5 grammi), on retseptiravim ja kui tarvitate seda, ei peaks Ultrageli vaja olema. Samas aga Ultragelist saadav lisaglükoosamiin (100mg päevas) ei peaks olulist ohtu tekitama.
Gelenk Nahrung ei ole ka ravimpreparaat, vaid toitainete segu juba osaliselt lõhustatud sidekoevalkudest (seesama kollgeen hüdrolüsaat, mis on ühe komponendina Ultragelis)
Arthryli ravi vaheaegadel võiks kasutada Ultrageli.

Kalle Kurvits