Arthryli kõrvaltoime 26.09.05 / Ravimid

Külastaja küsib:

Olen naine, 76.a. vana.Liigesekõhred on kulunud, põlved teevad valu. Mulle kirjutati välja arthryli pulbrid. Infolehes on kirjas, et glükoosamiinsulfaat pärsib lüsosomaalsete ensüümide toimet. Mul on teise tüübi diabeet, kuid senini olen saanud veresuhkru taset normi lähedasena hoida dieediga. Nüüd on hommikused suhkrunäidud tõusnud. Kas selle põhjuseks on arthryl? Sain ma infolehest õigesti aru, et glükoosamiinsulfaat pärsib ka insuliini teket ? Kas ka insuliin kuulub lüsosomaalsete ensüümide hulka?
Teie vastuse eest olen väga tänulik.

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Insuliin on kõhunäärme hormoon, mis aitab muuta toitu energiaks. Suhkrunäitude tõus on ilmselt tingitud põletukust liigestes.
Kui Arthryl oleks suhkruhaigele vastunäidustatud, oleks see ilma keerutamata infos ära öeldud.

Kalle Kurvits