Ravimi mõju lootele 22.12.04 / Ravimid

Külastaja küsib:

Olen äge astmaatik. Kasutan aktiivselt kahte ravimit: symbicorti ja beroteci. Esimest 1 doos kord päevas (hommikuti) ja beroteci vajadusel, mis tekib umbes 3-5 korda päeva jooksul.
Praegu olen teist kuud rase. Kuulen erinevatelt arstidelt erinevaid arvamusi nende ravimite mõjust lootele. Milline oleks Teie arvamus?
PS! Kopsu arst soovitas vahetada ravimid pulmicorti ja salbutamoli vastu, kuna eelnevatel on lihaseid lõdvestav toime.

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Esitan vahelduseks arvamustele lõike ravimite infolehtedest, mis on muide ka Teie ravimikarbikeste sees:
Symbicort:
Ravimit tuleb kasutada ülima ettevaatusega, kui te olete rase või toidate last rinnaga. Kui te rasestute Symbicort® Turbuhaleri kasutamise ajal, teatage sellest oma arstile nii ruttu kui võimalik.
Berotec:
Rasedus ja imetamine: Ravimit tuleb raseduse esimesel trimestril kasutada ettevaatlikult, kuigi pikaajalistel uurimustel ei ole ohtu lootele täheldatud. Arvestada tuleb BEROTECi pärssivat toimet emaka kontraktsioonidesse sünnitegevuse käigus. Ravimi ohutus imikule ei ole kindel.

PS! Targa arsti soovitus maksab ka midagi.

Kalle Kurvits