Goldrexi kahjulik mõju 13.09.06 / Ravimid

Külastaja küsib:

Kui tõenäoline on loote kahjustuse võimalus, kui raseduse alguses kasutati külmetushaiguse raviks Goldrex HotRemi kahe päeva jooksul 7 pulbrit.

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere.

Ravimi info ütleb koostisainete kohta:
Epidemioloogiliste uuringute andmete põhjal ei ole paratsetamoolil terapeutilistes
annustes kahjulikku toimet lootele või raseduse kulule.
Fenüülefriini ohutus rasedusele ei ole lõplikult tõestatud. Ravimit tuleb raseduse ajal kasutada vaid kindlatel näidustustel.

Kasutamine on olnud lühiajaline ja muretseda poleks vaja.
Rasedus on väga valulik teema ja ükski ravimitootja ei korja enesele liigset vastutust, pigem hoiatab, ka mina ei soovi teha vastupidist.

Kalle Kurvits