hemorroidid raseduse viimasel nädalal 20.04.18 / Ravimid

Külastaja küsib:

Tere,
olen viimast nädalat lapseootel ning hädas hemorroidiga.

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere

Otsest keeldu Proctosedylil lühiajalise kasutamise korral rasedal pole, on kirjas:
Kui te olete rase, imetate või arvate end olevat rase või kavatsete rasestuda, pidage enne selle ravimi
kasutamist nõu oma arsti või apteekriga.
Kahjulikku mõju lootele ei ole tõendatud.
Hüdrokortisoon eritub rinnapiima.
Seda ravimit ei ole soovitatav raseduse ja imetamise ajal pikaajaliselt kasutada.

Kreemina seda saada pole, hemorroidi puhul soovitaks küünlaid.
Soovitan siiski leida mingi looduslikum alternatiiv, apteegis on neid mitmeid, Preparation H näiteks.
Oluline on vältida kõhukinnisust.

Kalle Kurvits