Kuklavoldi uuring 27.09.21 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere,
Olen 31 aastane, esimest korda rase, ning käisin just kuklavoldi uuringul.
Olen 13 nädalat rase, lapse suuruse järgi öeldi, et 12+4.
Kuna olen hetkel välismaal siis sooviksin enda maha rahustamiseks üle küsida.
Kas need nâidud on okei.
Nagu ma aru saan siis ultraheli uuringu järgi on KV paksus 0,24 cm.
Arst ütles et köik näeb kena välja ja muretseda pole vaja.
Kuna olen lugenud erinevaid normaal mööte siis ei suuda enam maha rahuneda ja aru saada kas see mööt on normaalsuse piires.
Jään Teie vastust ootama.

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere, Kuklavolt (nuchal translucency): see on vedelikukogum, mis jääb loote kaela piirkonnas naha ja pehmete kudede vahele. Kõigil loodetel on kaela piirkonnas väike vedelikuviirg, kuid 75-80% Downi sündroomiga loodetel on see vedelikukogum normist suurem. 1% loodetel on kuklavolt suurem kui 3,5 mm.Normiks peetakse kuni 3mm. Kui on üle selle väärtuse, siis peaks natuke muretsema ja lisauuringuid tegema. Teie väärtus jääb normi piiridesse ja ei pea muretsema.

DRKadastik.